Menu

Kruk Długi

Kruk.Czym jest dług? Jak wyjść z zadłużenia. Poznaj sposoby na problemy finansowe

Wychodzenie z długów – wszystko, co musisz wiedzieć

adelina990

Natarczywe myśli o rosnącym zadłużeniu nie dają ci spać? Pragniesz wyjść z błędnego koła nieuregulowanych należności? W takim razie ten tekst jest dla ciebie. W kilku podpunktach podpowiadamy, jak pozbyć się długów.

 

Podejmij rękawicę

Jeżeli do tej pory, zamiast skonfrontować się ze swoim wierzycielem, unikałeś go na wszystkie możliwe sposoby – najwyższa pora z tym skończyć. Pamiętaj, że odpychanie myśli o problemie nie sprawi, że on nagle zniknie. W przypadku zadłużenia dzieje się wręcz odwrotnie – odsetki rosną z każdym dniem. Dla własnego dobra postaraj się więc jak najszybciej zabrać za pracę nad swoim zadłużeniem – kontakt z obsługującą je firmą i oszacowanie dokładnej kwoty należności. Wiele instytucji pozwala rozłożyć dług na dogodne dla dłużnika raty – spłacenie go leży przecież w waszym wspólnym interesie.

 

Rozpocznij oszczędzanie

Spłata kredytu to często spore obciążenie finansowe, jednak oszczędne życie pozwoli zarządzać budżetem domowym w taki sposób, aby starczył on na codzienne życie. Przede wszystkim warto rozpocząć prowadzenie dokładnej ewidencji wszystkich miesięcznych wydatków. Dzięki takiemu zestawieniu dużo łatwiej będzie stwierdzić, z czego można zrezygnować. Oszczędności warto szukać w pieniądzach do tej pory wydawanych na rozrywki – alkohol, jedzenie na mieście czy wyjścia do kina. Pomocne może również okazać się ograniczenie zużycia wody czy energii elektrycznej.

 

Zrelaksuj się

Rozpoczęcie spłacania starej należności daje uczucie ulgi, ale może również stać się źródłem wielu obaw. Jeśli czujesz się „przygnieciony” swoją sytuacją, koniecznie znajdź skuteczną metodę na odstresowanie. Doskonałym sposobem na ukojenie nerwów są jogging, medytacja, długie spacery lub na przykład spotkania z zaufanymi osobami. Rozmowa, podczas której zwierzysz się ze swoich obaw i lęków, na pewno na ci poczucie ulgi i odetchnienie.

 

Wytrwaj w swoim postanowieniu

Pamiętaj, że podczas spłacania należności równie ważna co początkowy zapał jest późniejsza konsekwencja. Mimo cięższych chwil wytrwaj więc w raz powziętym postanowieniu. Pamiętaj – życie bez ciążących nad tobą długów warte jest wielu wyrzeczeń.

Każdy potrzebuje pieniędzy!

adelina990

Jak w tytule. Każdy z nas potrzebuje pieniędzy, na życie, na opłaty, na rozrywki, na prezenty, na długi, na to aby spłacić zadłużenie w firmie kruk, na nowe mieszkanie czy samochód? 

Jak więc zdobyć pieniądze i:

  1. spełnić marzenia?
  2. spłacić długi?
  3. wyjechać na 2 tygodniowe wakacje do Meksyku ?

Na te pytania i inne znajdziesz odpowiedź w moim blogu, zapraszam! 

MARZENIA:

dreamsnotyourlife881079_1920

KRUK DŁUGI

euro870757_1920

MEKSYK

beach625580_1920

© Kruk Długi
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci